Terapia strukturalna
Poprawia mechaniczne funkcje organizmu. Ma korzystny wpływ na zwiększenie zakresu ruchu w stawach, równoważenie napięcia mięśniowo-powięziowego a także na siłę mięśni. Wykorzystuje się w niej m.in. mobilizacje i manipulacje stawów oraz techniki mięśniowo-powięziowe
Terapia trzewna
Poprawia mechanikę i funkcję narządów wewnętrznych. Znajduje zastosowanie w leczeniu m.in. przepukliny rozworu przełykowego, zgagi, refluksu oraz zespołu jelita drażliwego
Terapia czaszkowo-krzyżowa
Wyrównuje funkcje autonomicznego układu nerwowego oraz poprawia przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. Znajduje zastosowanie w przypadku pacjentów z problemami somato-emocjonalnymi, z zaburzeniem samoregulacji, wspiera także regenerację organizmu.
FIZJOTERAPIA
PNF
Metoda opierająca się na wykorzystaniu neurofizjologicznych wzorców ruchowych. do osiągnięcia przez pacjenta jak najwyższego poziomu funkcjonalnego. Stosowana głównie u pacjentów neurologicznych.
Terapia McKenzie
Bazuje na stosowaniu środków mechanicznych: ćwiczenia, odpowiednio dobrana pozycja statyczna, Terapia Manualna, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów i tkanek okołostawowych kończyn. Stosowana w dolegliwościach bólowych kręgosłupa.
Manipulacje powięzi wg.Stecco
To metoda terapii manualnej o bardzo dużej skuteczności w zwalczaniu dolegliwości bólowych. Polega na manipulacji określonych punktów na ciele pacjenta.
FIZJOTERAPIA ESTETYCZNA
PhysioKobido
Masaż PhysioKobido to głęboki i liftingujący masaż, który wykonuje się na twarzy i ciele. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik można uzyskać efekt zmniejszenia zmarszczek, ujędrnienia skóry czy zmniejszenia widoczności cieni pod oczami. Zabieg powinien być wykonywany w seriach 4-5 spotkań, co 2-3 tygodnie. Efekty można zauważyć już po pierwszej wizycie
FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA
- zgrzytanie i zaciskanie zębów (bruksizm),
- bólem żwaczy,
- trzaskania, chrupania i przeskakiwania podczas otwierania ust,
- bóle głowy,
- bóle zębów,
- szczękościsk,
Fizjoterapia stomatologiczna umożliwia zniwelowanie dolegliwości związanych z nieprawidłową pracą stawów skroniowo-żuchwowych. Odbywa się to przy pomocy technik relaksacji okolic stawu i mięśni narządu żucia. Terapia nie kończy się tylko w okolicy problemu, ale fizjoterapeuta patrzy na problem całościowo, szukając przyczyny powstania problemu, a nie tylko niwelowaniu jego objawów.